Naujienos

Džiaugiamės augančiu skaičiumi asmenų pasinaudojusių gerovės konsultanto paslaugomis.
Viso gerovės konsultanto paslaugomis Telšių rajono savivaldybėje pasinaudojo 178 unikalių asmenų, iš kurių 169 jau sėkmingai užbaigė konsultacijų ciklą, išmoko valdyti nerimą, kontroliuoti neigiamas emocijas, negatyvias mintis. Daliai besikreipiančių asmenų užteko vos 2 konsultacijų teigiamam rezultatui pasiekti, kitiems atsižvelgdama į situacijos sunkumą gerovės konsultantė paskyrė atitinkamai daugiau konsultacijų.
Kviečiame išdrįsti pastatyti pirmąjį žingsnį ir užsiregistruoti į konsultaciją visus abejojančius.
Emocinė sveikata pagal amžių

Remiantys tyrimais emocinių sunkumų daugiausiai patiria jauni suaugę žmonės (25-34 metų). Tai gali būti susiję su tuo, kad jie dar nėra susidūrę su daugybę gyvenimo iššūkių ir sunkumų.
Manoma, kad vyresni žmonės dažniausiai geriau susitvarko su stresu nei jaunesni, todėl kad vyresni žmonės turi daugiau patirties ir yra išmokę geriau valdyti savo emocijas.
Tačiau nereikia pamiršti, jog būtent jauni žmonės dažniau nebijo kalbėti apie savo emocinę sveikatą ir psichologinės pagalbos svarbą – drąsiau kreipiasi patys bei rekomenduoja draugams.

O štai vyresnių žmonių tarpe psichikos sveikatos problemos yra savotiškas tabu, apie kurį negalima leisti, kad sužinotų pažįstami asmenys.
Tačiau senyvo amžiaus asmenys taip pat yra emociškai pažeidžiami, susiduria su įvairiomis problemomis, kurias gali sukelti senatvės laikotarpis – tai yra vienišumas, socialinių kontaktų praradimas, taip pat ir fizinės sveikatos problemos. Svarbu žinoti kad gerovės konsultacijos gali pagerinti gyvenimo kokybę ir padėti susidoroti su stresu. Konsultacijos yra anoniminės ir konfidencialios, nereikia jokio siuntimo iš šeimos gydytojo, bei pilnai finansuojamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis tad besikreipiančiam asmeniui nieko nekainuoja.

Kaip atpažinti panikos ataką

Panikos ataka – tai būklė, kai žmogus pajunta stiprią ir netikėtą baimę, nerimą, kurie nėra susiję su jokia realia grėsme, tačiau sukelia daug nemalonių pojūčių, įskaitant ir fizinius.
Panikos atakos metu žmogus gali patirti kvėpavimo sutrikimus, padažnėjusi širdies plakimą, padidėjusį prakaitavimą, drebulį, pykinimą, galvos svaigimą, galūnių nutirpimą, kurie trunka nuo kelių minučių iki pusvalandžio.
Panikos atakų tiksli priežastis nėra žinoma, bet manoma kad išprovokuoti panikos atakas gali tokie veiksniai, kaip smegenų biochemijos išsibalansavimas, paveldimas

polinkis, stresas, depresija, sveikatos būklė ar tam tikrų medžiagų vartojimas. Panikos atakas galima gydyti psichologine pagalba, atsipalaidavimu, fiziniais pratimais, sveiku miegu ir rūkymo, alkoholio ir kofeino mažinimu.
Jeigu jus kamuoja pasikartojančios panikos atakos, raginame nelaukti ir kreiptis į gerovės konsultantą.

 

Sporto nauda emocinei sveikatai
Kaip sportas gali sumažinti nerimo ir depresijos simptomus ir efektyviai pakelti žmogaus nuotaiką?
Sportas padeda sureguliuoti streso hormonų (adrenalino, kortizolio ir kt.) lygį jūsų kraujyje, todėl gali padėti gydyti lengvus depresijos simptomus, nerimą.
Tuo pačiu sportuojant išsiskiria vadinamieji „laimės“ hormonai – endorfinai, serotoninas bei dopaminas, kurie mažina skausmą, kelią nuotaiką.
Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti gerą psichinę bei fizinę būklę, lėčiau sensta smegenų ląstelės. Net šiek tiek padidinus fizinį aktyvumą galima pastebėti teigiamą poveikį.
Fizinis aktyvumas padeda kritiniam mąstymui, mokymuisi, dėmesio koncentracijai, atminties lavinimui. Net trumpos mankštelės ryte arba popietės metu gali sureguliuoti jūsų miego režimą. Kai sportuojate jūsų mintys yra nutraukiamos nuo kasdienių rūpesčių.
Gerėjanti fizinė būklė kelią pasitikėjimą savimi, pasididžiavimo jausmą, motyvaciją judėti pirmyn. Svarbu atrasti tokią fizinę veiklą kuri teiks Jums malonumą.
Pradedami vykdyti seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai
Gegužės 19 dieną prasidėjo Seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarų ciklas. Viso seminarus išklausys 4 grupės po 10 asmenų.
Telšių rajono savivaldybėje yra 11 seniūnijų, seniūnijose veikia daug aktyvių kaimo bendruomenių. Kuo plačiau ir giliau Telšių rajono savivaldybėje bus skleidžiama žinia apie gerovės konsultanto paslaugas, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Kiekvienos seniūnijos bendruomenės nariai turi glaudų santykį su kitais nariais, juos pažįsta, gali pastebėti kito asmens pasikeitusį elgesį, emocijas ir psichologinę būseną.
Seminarų metu bus apžvelgiamos tokios temos kaip žmogaus psichinė sveikata, stresas ir nerimas,

savęs pažinimas ir motyvacija, gerovės konsultantų veiklos principai ir kitos aktualios temos. Tam, kad gerovės konsultantų paslaugos būtų ne tik prieinamos, bet kartu kuo mažiau stigmatizuojamos visuomenėje, svarbus bendruomenių bei jų narių įsitraukimas teikiant bei rekomenduojant šias paslaugas. Asmenims, kuriems potencialiai reikalinga specialistų pagalba, labai svarbu pirmiausia paramą gauti ir iš savo šeimos, bendruomenės. Žinodami apie siūlomas specialistų paslaugas bei jų teikiamas naudas, asmenys, dalyvavę seminaruose, bus įgalinti ne tik atpažinti problemines situacijas, tačiau kartu ir nukreipti asmenis ieškoti specialistų pagalbos, tinkamai informuoti ir pagelbėti šeimos nariams.

Išleistas antrasis projekto straipsnis regioninėje spaudoje
Balandžio 26 dieną laikraštyje „Telšių žinios“ išspausdintas antrasis straipsnis apie Gerovės konsultanto paslaugas.
Straipsnyje skaitykite apie savivertės kelimo svarbą bei susipažinkite su dar vieną sėkmingų konsultacijų istorija.
 
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba projekto sėkmei
„Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje” projekto metu skatinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, įstaigų dalyvavimas plečiant gerovės konsultantų paslaugas regione, o taip pat palengvinant gerovės konsultantų paslaugų gavėjų įsitraukimą į įstaigų vykdomas veiklas.
Šių įstaigų atstovai buvo kviečiami išklausyti Psichologinius atvejo pažinimo seminarus, kurių metu buvo supažindinti su modelio veikimo principais, išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti gali būti pasitelkiami gerovės konsultantai.
Pagal bendrą susitarimą, bendradarbiaujančių įstaigų atstovai pamatę asmenį susiduriantį su lengvais nerimo, streso, nemigos, depresijos ar psichologinės adaptacijos problemų požymiais, ragina kreiptis į gerovės konsultantą, tuo tarpu gerovės konsultantė, jeigu mato poreikį paskatinti besikreipiančiojo asmens užimtumą, nukreipia paslaugų gavėją į bendradarbiaujančias, užimtumą skatinančias organizacijas.
Bendradarbiaujančios įstaigos taip pat prisideda prie informacijos apie projektą skleidimą, platinant gerovės konsultanto laikraščius bei iškabinus plakatus savo buveinėse.
Aukšta savigarba - kodėl tai svarbu?

Aukštos savigarbos žmogus pasitiki savimi, geba įveikti nesėkmes, stresą, nerimą, nebijo siekti tikslo. Mažėjant savigarbai, atsiranda savęs nuvertinimas, žmogus bijo bandyti kažką naujo, nusivilia savimi esant menkiausiems nepasisekimams, blogėja emocinė savijauta. Kartais atrodo kad viskas ko imamės mums nesiseka – tačiau galbūt to priežastimi yra mūsų pačių mąstymo klaidos?

Įsivertinkite savo savigarbą atlikdami šį testą.
Lentelėje pateikiami teiginiai apie Jūsų požiūrį į save.
Pasirinkite ar su teiginiu visiškai sutinkate, sutinkate, nesutinkate ar visiškai nesutinkate.
Rezultatų interpretacija:
Suskaičiuokite gautą balų sumą (susumavę skaičius patekiamus lentelėje prie pasirinktų atsakymų).
Kuo suma didesnė – tuo didesnis jūsų pasitikėjimas savimi ir jūsų savęs vertinimas. Ir atvirkščiai,
kuo balas žemesnis – tuo prasčiau save vertinate.
Žemesnis nei 15 balų skaičius nurodo mažą savigarbą (pasitikėjimą savimi).
15-25 balai nurodo vidutinę savigarbą (pasitikėjimą savimi).
26-30 balų rodo stipriai išreikštą pasitikėjimą savimi

Jeigu manote kad jums trūksta pasitikėjimo savimi ir esate pasiryžęs pokyčiams, kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir išmokti dirbti su savo mintimis ir emocijomis.

Gerovės konsultanto paslaugų viešinimas

Kovo 9 dieną Gerovės konsultantė susitiko su Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokytoja, bei Maisto banko Telšiuose organizatore, bei pristatė Gerovės konsultanto paslaugą.
Labai svarbu kad apie šią paslaugą sužinotų asmenys, kurie kasdienėje savo veikloje sukasi tarp daugybės žmonių ir gali pastebėti kam gerovės konsultacijos būtų naudingos. Nuoširdi rekomendacija išgirsta iš neabejingo pažįstamo asmens neabejotinai suveikia stipriau, nei reklama pamatyta mieste ant plakato.

Kviečiame papasakoti apie Gerovės konsultanto paslaugas savo draugams, kolegoms. Nepamirškime jog dažnai žmogus, kuriam reikalinga pagalba slepiasi po šypsena.

Kviečiame registruotis
Džiaugiamės po truputi augančiu susidomėjimu Gerovės konsultanto paslaugomis, tačiau norime paskatinti, padrąsinti, pastatyti tą pirmą žingsnį savo stipresnės emocinės sveikatos link ir visus kitus abejojančius.
Gerovės konsultantės Jurgitos Juškienės teigimu, tarp besikreipiančių dar nepasitaikė atvejų, kuriuos būtų turėjusi nukreipti į aukštesnio lygio specialistų rankas, ir dažnu atveju besikreipiančiajam susidorosi su savo emocijomis ir padėti rasti būdus sėkmingai išspręsti iškilusias problemas užtenka vos 2-3 konsultacijų. Tačiau pasitaikė ir toks atvejis, kai klientas besilankantis pas aukštesnio lygio specialistus užsiregistravo papildomai į konsultacijas pas gerovės konsultantę dar veiksmingesniam darbui su savo emocine sveikata.
Norime paraginti registruotis per puslapyje esančią specialią registracijos formą – viršutiniame meniu pasirinkus skyrelį „Registracija“. 
Perdegimas – emocinis, protinis ir fizinis išsekimas
Perdegimas – emocinis, protinis ir fizinis išsekimas, konkrečiai susijęs su darbu.
Perdegimo požymiai: netenkama motyvacijos ir susidomėjimo tuo, kuo užsiimama, kankina nuolatinis nuovargis, kyla vidinių konfliktų, minčių kad šis darbas ne man, kyla nusivylimo savimi jausmas, tampa sunku bendrauti darbinėje aplinkoje, dažnėja konfliktai su kolegom ar klientais, lengvai įsižeidžiama.
Kodėl atsiranda „perdegimas“?
Yra tris pagrindiniai scenarijai kodėl tai gali įvykti.
Pirmasis – kuomet paprasčiausiai persidirbama, stengiamasi pasiekti iškeltų tikslų, todėl dirbama vis intensyviau, lipant per save, dažnai ir viršvalandžiais kol rezultate pasiekiama išsekimo riba.
Antras atvejis – kuomet darbas monotoniškas ir nemotyvuojantis, jaučiamas nuobodulys ir nėra galimybės asmeniniam tobulėjimui, kopimui karjeros laiptais.
Trečias atvejis – kai susiduriama su nuolatiniu stresu, trūksta motyvacijos iš vadovų pusės, kolegų palaikymo, ir visos dedamos pastangos lieka nepastebėtos ir neįvertintos.
Kaip išgyti nuo perdegimo?
Pirmiausia, siekiant suvaldyti stresą reikia susirūpinti savo fizinę sveikata, sulėtinti tempą – pakankamas miegas, sportas, sveika mityba, ir pagal galimybes daugiau laiko gryname ore.
Išmokti įvertinti savo pasiekimus ir nenusivilti dėl nesėkmių, o priimti jas kaip svarbią patirtį.
Apgalvoti, kodėl įvyko perdegimas ir atitinkamai ieškoti sprendimo būdų. Aptarti savo tikslus ir lūkesčius su vadovu, ar net pakeisti darbą, jeigu problema yra, pavyzdžiui, asmeninio tobulėjimo esamame darbe stoka.
Konsultacijų sėkmės istorija
Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) pagrindą sudaro moksliškai įrodytas faktas, kad žmogaus savijautą nulemia jo mąstymas, t. y. tai, kaip jaučiamės, priklauso ne nuo to, kas mums nutinka, o nuo to, kaip mes tai suprantame. Taigi KET pagrindinis tikslas nėra išspręsti besikreipiančiojo asmens problemų, o padėti tinkamai reaguoti, priimti ir ieškoti sprendimų susiklosčiusioms situacijoms.
Toliau pateiktas atvejis, kuriuo pasidalino Telšių rajono Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė, puikiai iliustruoja kognityvinės elgesio terapijos, kuria ir taiko savo konsultacijų metu gerovės konsultantai, veikimo principą:
„Sulaukiau pagalbos prašymo, gal galėčiau čia ir dabar padėti, kadangi moteris jaučia didžiulį nerimą, ir negali nurimti. Žinoma, priežastis nerimui buvo, tačiau savarankiškai be pagalbos tuo metu sprendimo nesurado ir tai kėlė didžiulį diskomfortą ir stresą. Moteris tuo metu jautėsi bejėgė, išsigandusi, kad dėl savo baimės ir tuo metu užklupusio negebėjimo rasti sprendimą gali net prarasti darbą. Konsultacijos metu pritaikius KET metodą ir pasinaudojus tam tikromis technikomis, buvo pasiektas norimas rezultatas, klientė apsiramino, suprato, kad jos automatinės mintys ir „mąstymo klaidos“ iššaukė visą šį nerimą. Kartu su kliente radome sprendimą, kuris padėjo nusiraminti. Kartais būna taip, kad iš šalies maža problema išdidinama iki katastrofos, užvaldo nerimastingos mintys.“
Jeigu jaučiatės pasimetę, trūksta motyvacijos, nežinote ko imtis nesusitvarkote su savo emocijomis, užsiregistruokite į konsultaciją.
Vykdomi projekto pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai
Projekto pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarų ciklas jau įpusėjo.
Dėl sklandaus modelio veikimo partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai turi būti tinkamai supažindinti su modelio veikimo principais, gebėti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai. Darbuotojai, dalyvaujantys seminaruose, apmokomi skirtingų technikų, kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis, taip pat gebės suteikti jiems reikiamą informaciją apie modelio funkcionavimą bei papildomas galimybes. Tai ypač svarbu siekiant pritraukti žmones iš skirtingų aplinkų bei kuo anksčiau atpažinti kylančias problemas.
Vidinės ramybės naujais metais
Ko gero visiems pažįstamas tas skubėjimas, lėkimas, stresas kurį atneša prieššventinis laikotarpis. Skubame pabaigti pradėtus darbus, pasiruošti šventėms. Mintys sukasi aplink artimuosius ir neretai pamirštame save. Ir pagaliau ateina tarpušvenčių ramybė – metas sulėtinti tempą, susirūpinti savimi, apgalvoti praėjusius metus, susidėlioti planus ateinantiems. Galbūt metas į naujų metų planus įtraukti ir savo emocinę gerovę? Skirti daugiau laiko sau, savo pomėgiams, poilsiui, sportui kuris yra svarbus ne tik fizinei bet ir emocinei sveikatai, atrasti savyje stiprybės pradėti kalbėti apie savo problemas, jausmus.
Jeigu reikia pagalbos – registruokites pas gerovės konsultantą.
Gerovės konsultantas padės išmokti tinkamai reaguoti, priimti ir ieškoti sprendimų susiklosčiusioms situacijoms.
Gerovės konsultanto kabineto įrengimas baigtas
Gerovės konsultanto paslaugos teikimo vieta – atskiras Gerovės konsultanto kabinetas, galutinai įrengtas – padarytas remontas, nupirkti baldai ir kompiuterinė įranga.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad sukūrus jaukią ir malonią aplinką išaugo norinčius pasinaudoti Gerovės konsultanto paslauga klientų skaičius. Gerovės konsultanto paslaugomis noriai naudojasi ne tik Telšių miesto, bet ir nutolusių kaimo vietovių gyventojai.
 
Lapkričio 3 dieną įvyko antrasis projekto viešinimo renginys
 
Lapkričio 3 die­ną Telšių rajono gyventojai buvo kviečiami į antrąjį projekto „Ge­ro­vės kon­sul­tan­tų mo­de­lio įdie­gi­mas Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je“ viešinimo renginį, kuris įvyko Že­mai­ti­jos vers­lo cent­re, Telšiuose.
Ge­ro­vės kon­sul­tan­tė Jur­gi­ta Juš­kie­nė su­si­rin­ku­sie­siems pri­sta­tė savo, kaip Ge­ro­vės kon­sul­tan­tės teikiamas paslaugas. 
Papasakojo apie konsultacijų teikiamą naudą, kas yra projekto tikslinė grupė, kaip vyksta konsultacijos bei kaip registruotis į konsultacijas.
Renginio moderatorė skaitė paskaitas apie Pozityviąją socializaciją, buvo kalbama apie būdus, kaip padėti sau – kas ir yra pagrindinis kognityvinės ir elgesio terapijos, kurią savo konsultacijose taiko Gerovės konsultantai uždavinys. Dalyviai sužinojo, kaip valdyti stresą bei ugdyti savo emocinį balansą, atsipalaiduoti bei teisingai priimti ir reaguoti susiduriant su problemomis keičiant savo mąstymą ir reakcijas į jas.
Renginio pabaigoje buvo atliekamos praktinės užduotys, įteikiamos dovanos.
Renginys susilaukė teigiamų atsiliepimų, dalyviai iš renginio išsinešė daug naujų žinių bei teigiamas emocijas.
 
Pagamintas ir atspausdintas Gerovės konsultanto laikraštis
 
Siekiant sukurti susistemintą Gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą sukurtas ir atspausdintas gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas ir bendruomenes.
 
Online formoje laikraštį kviečiame skaityti ČIA arba paspaudus ant ten pat esančios nuorodos atsisiųsti laikraštį PDF formatu.
Malonaus skaitymo 😊
 
Išleista Gerovės konsultanto gerosios praktikos istorija regioninėje spaudoje
Spalio 28 dieną laikraštyje „Telšių žinios“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultantų teikiamas paslaugas. Skaitytojai sužinos kas yra Gerovės konsultantas, kaip vyksta konsultacijos, kas yra kviečiamas kreiptis į Gerovės konsultantą. Taip pat pristatomas konkretus sėkmingų konsultacijų atvejis.
Nespėjusius įsigyti laikraščio, straipsnį kviečiame skaityti ČIA  
 
Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė papasakojo kaip vyksta konsultacijos
Norite užsiregistruoti pas gerovės konsultantą, bet nedrįstate?
Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė papasakojo kaip vyksta konsultacijos:
Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.
Pirmiausiai organizuojamas pirmas susitikimas, kurio metu specialių skalių pagalba įvertinama kliento būklė, paslaugos poreikis ir tinkamumas.
Tuomet sudaromas paslaugų teikimo planas.
Konsultacijų metu klientams taikomos tam tikros technikos, kurios padeda įsisąmoninti dėl ko iškilo sunkumai ir juos spręsti.
Konsultacijų atneštą naudą bei besikreipiančiojo emocinės sveikatos būklę atspindi vizualines skalės kurios duodamos pildyti konsultacijų metu.
* Jeigu kliento būklė neatitinka Gerovės konsultanto kompetencijų, klientui rekomenduojama kreiptis į kitas įstaigas, kurios užtikrintų kliento poreikius.
 
Sukurtas visuomenės nuomonės formavimo video klipas
Sukurtas projekto „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje“ visuomenės nuomonės formavimo video klipas „Ženklai kad tau reikia pagalbos“. Video klipe pateikiami ženklai, kurie leidžia atpažinti  būsenas, kurios signalizuoja apie psichologinės būklės pablogėjimą arba tiesiog leis identifikuoti, jog jaustis galima geriau. 
 
Gerovės konsultanto kabineto remontas ir įrengimas.

Busimo gerovės konsultantės kabineto remontas ir  įrengimas jau eina į pabaigą. 

Kad patalpos būtų tinkamos tokių paslaugų teikimui buvo atliekami paprastojo remonto darbai, šiuo metu kabinetas aprūpinamas kompiuterine ir organizacine technika, buitine technika, baldais bei gerovės konsultanto darbo kokybę gerinančiomis priemonėmis.

Kviečiame registruotis į gerovės konsultanto konsultacijas. Konsultacijos šiuo metu dar teikiamos nuotoliniu būdu, bet jau labai greitai kviesime apsilankyti naujai įrengtame kabinete adresu Džiugo g. 6, Telšiai.

Baigti gerovės konsultantų mokymai.

 

 

Telšių rajono gerovės konsultantė Jurgita Juškienė jau baigė 6 mėn. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus ir jau pradeda teikti konsultacijas. Telšių rajono savivaldybės gyventojai (nuo 18 metų), kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai yra kviečiami registruotis į pirmąją konsultaciją. Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.

 

Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos.

Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Pagaminti ir iškabinti edukaciniai gerovės konsultanto plakatai.

Įvairių Telšių rajono įstaigų skelbimų lentose jau iškabinti projektui sukurti 3 skirtingų dizainų edukaciniai gerovės konsultanto plakatai, pritaikyti skirtingoms amžiaus grupėms. Plakatuose pristatoma gerovės konsultantų idėja, pateikiami kontaktai.

 

Plakatų akcentu tapo šūkis #Netylėk-pasikalbėk. Šiuo šūkiu paprastai, suprantamai ir aiškiai Telšių rajono gyventojai, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei
psichologinės adaptacijos problemų požymiai
kviečiami su savo problemomis kreiptis pagalbos pas gerovės konsultantą. Taip leidžiama suprasti jog besikreipiantis asmuo bus suprastas,
išklausytas, gaus patarimų, jam bus suteikta pagalba.

Kovo 17 dieną Telšių apskrities verslo inkubatoriuje įvyko pirmasis gerovės konsultantų viešinimo renginys.

 

I viešinimo renginį buvo kviečiami Telšių rajono gyventojai, teikiant prioritetą tiems kurie jaučia lengvus nerimo, streso, nemigos, depresijos ar psichologinės adaptacijos problemų požymius, bei tie kurie mano, kad jų aplinkoje yra asmenų, kurie patiria minėtus sutrikimus. Renginio metu buvo pristatytas projektas, jo tikslas ir laukiami rezultatai, pristatomos gerovės konsultantų paslaugos. Į renginį prisistatyti buvo pakviesta ir busimoji gerovės konsultantė Jurgita Juškienė.

Gerovės konsultantė papasakojo plačiau apie konsultacijų metu planuojamus taikyti metodus ir pakvietė visus susidūrusius su sunkumais užsiregistruoti konsultacijai. Renginio metu buvo skaitomi pranešimai apie gerą emocinę savijautą ir pozityvų mąstymą. Renginio dalyviai įsitraukė į diskusiją, atlikinėjo praktines užduotis. Pertraukėlės metu renginio dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti kava, arbata ir saldumynais, o renginį vainikavo viktorija, po kurios visi dalyviai buvo apdovanoti gerovės konsultanto nuomonės formavimo atributika.

Pagaminta nuomonės formavimo atributika.

Siekiant paskatinti pačius gyventojus reklamuoti gerovės konsultanto paslaugą, pagaminta nuomonės formavimo atributika
(medžiaginiai maišeliai, marškinėliai, striukes, džemperiai) su gerovės konsultanto paslaugas ir nauda reklamuojančiu šūkiu #Netylėk-pasikalbėk. Gyventojai naudodami išdalintą nuomonės formavimo atributiką kasdieniniame gyvenime, formuos teigiamą gerovės konsultantų paslaugų foną ir bus gerovės konsultantų ambasadoriais. 

Atributika bus dalinama viešinimo renginiu metu.

Gera emocinė savijauta – tai asmens bei visuomenės laimės ir gerovės sąlyga.​ Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe. ​Stresas darbo aplinkoje gali sukelti sunkius emocinius išgyvenimus, pakenkti psichinei ir fizinei sveikatai.​ Psichikos sveikatos ir emocinio raštingumo stiprinimo trūksta ir jaunuolių tarpe – šiandien 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja. ​Pensinio amžiaus žmonių grupei skirti sveikatinimo projektai ir programos dažniausiai skirtos fizinei sveikatai gerinti. Tačiau pagyvenusių žmonių psichikos sveikata reikalauja tokio paties dėmesio kaip ir fizinė sveikata​.
Projektas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje“ skirtas sveikatos netolygumų mažinimui ir prevencijai Telšių rajono savivaldybėje. Projektas numato priemones pagerinti bendruomeninės psichikos sveikatos paslaugų pasiekiamumą ir kokybę.
Viena iš būtinų sąlygų siekiant, kad Lietuvos ekonomika taptų pažangia, tvaria, integracine ir būtų skatinamas ekonomikos augimas – gera gyventojų psichinė sveikata. Projekto įgyvendinimas reikšmingai prisidės prie vienos iš nacionalinių sveikatos apsaugos strateginių tikslų siekimo – rūpintis visuomenės sveikatos išsaugojimu bei gerinimu.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis