Džiaugiamės augančiu skaičiumi asmenų pasinaudojusių gerovės konsultanto paslaugomis.

Emocinė sveikata pagal amžių

Remiantys tyrimais emocinių sunkumų daugiausiai patiria jauni suaugę žmonės (25-34 metų). Tai gali būti susiję su tuo, kad jie dar nėra susidūrę su daugybę gyvenimo iššūkių ir sunkumų.
Manoma, kad vyresni žmonės dažniausiai geriau susitvarko su stresu nei jaunesni, todėl kad vyresni žmonės turi daugiau patirties ir yra išmokę geriau valdyti savo emocijas.
Tačiau nereikia pamiršti, jog būtent jauni žmonės dažniau nebijo kalbėti apie savo emocinę sveikatą ir psichologinės pagalbos svarbą – drąsiau kreipiasi patys bei rekomenduoja draugams.
O štai vyresnių žmonių tarpe psichikos sveikatos problemos yra savotiškas tabu, apie kurį negalima leisti, kad sužinotų pažįstami asmenys.
Tačiau senyvo amžiaus asmenys taip pat yra emociškai pažeidžiami, susiduria su įvairiomis problemomis, kurias gali sukelti senatvės laikotarpis – tai yra vienišumas, socialinių kontaktų praradimas, taip pat ir fizinės sveikatos problemos. Svarbu žinoti kad gerovės konsultacijos gali pagerinti gyvenimo kokybę ir padėti susidoroti su stresu. Konsultacijos yra anoniminės ir konfidencialios, nereikia jokio siuntimo iš šeimos gydytojo, bei pilnai finansuojamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis tad besikreipiančiam asmeniui nieko nekainuoja.
Kaip atpažinti panikos ataką
Panikos ataka – tai būklė, kai žmogus pajunta stiprią ir netikėtą baimę, nerimą, kurie nėra susiję su jokia realia grėsme, tačiau sukelia daug nemalonių pojūčių, įskaitant ir fizinius.
Panikos atakos metu žmogus gali patirti kvėpavimo sutrikimus, padažnėjusi širdies plakimą, padidėjusį prakaitavimą, drebulį, pykinimą, galvos svaigimą, galūnių nutirpimą, kurie trunka nuo kelių minučių iki pusvalandžio.
Panikos atakų tiksli priežastis nėra žinoma, bet manoma kad išprovokuoti panikos atakas gali tokie veiksniai, kaip smegenų biochemijos išsibalansavimas, paveldimas

polinkis, stresas, depresija, sveikatos būklė ar tam tikrų medžiagų vartojimas. Panikos atakas galima gydyti psichologine pagalba, atsipalaidavimu, fiziniais pratimais, sveiku miegu ir rūkymo, alkoholio ir kofeino mažinimu.
Jeigu jus kamuoja pasikartojančios panikos atakos, raginame nelaukti ir kreiptis į gerovės konsultantą.
Sporto nauda emocinei sveikatai

Pradedami vykdyti seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių atstovų įtraukimo į modelį seminarai

savęs pažinimas ir motyvacija, gerovės konsultantų veiklos principai ir kitos aktualios temos. Tam, kad gerovės konsultantų paslaugos būtų ne tik prieinamos, bet kartu kuo mažiau stigmatizuojamos visuomenėje, svarbus bendruomenių bei jų narių įsitraukimas teikiant bei rekomenduojant šias paslaugas. Asmenims, kuriems potencialiai reikalinga specialistų pagalba, labai svarbu pirmiausia paramą gauti ir iš savo šeimos, bendruomenės. Žinodami apie siūlomas specialistų paslaugas bei jų teikiamas naudas, asmenys, dalyvavę seminaruose, bus įgalinti ne tik atpažinti problemines situacijas, tačiau kartu ir nukreipti asmenis ieškoti specialistų pagalbos, tinkamai informuoti ir pagelbėti šeimos nariams.
Išleistas antrasis projekto straipsnis regioninėje spaudoje

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba projekto sėkmei

Aukšta savigarba - kodėl tai svarbu?
Aukštos savigarbos žmogus pasitiki savimi, geba įveikti nesėkmes, stresą, nerimą, nebijo siekti tikslo. Mažėjant savigarbai, atsiranda savęs nuvertinimas, žmogus bijo bandyti kažką naujo, nusivilia savimi esant menkiausiems nepasisekimams, blogėja emocinė savijauta. Kartais atrodo kad viskas ko imamės mums nesiseka – tačiau galbūt to priežastimi yra mūsų pačių mąstymo klaidos?

Įsivertinkite savo savigarbą atlikdami šį testą.
Lentelėje pateikiami teiginiai apie Jūsų požiūrį į save.
Pasirinkite ar su teiginiu visiškai sutinkate, sutinkate, nesutinkate ar visiškai nesutinkate.
Rezultatų interpretacija:
Suskaičiuokite gautą balų sumą (susumavę skaičius patekiamus lentelėje prie pasirinktų atsakymų).
Kuo suma didesnė – tuo didesnis jūsų pasitikėjimas savimi ir jūsų savęs vertinimas. Ir atvirkščiai,
kuo balas žemesnis – tuo prasčiau save vertinate.
Žemesnis nei 15 balų skaičius nurodo mažą savigarbą (pasitikėjimą savimi).
15-25 balai nurodo vidutinę savigarbą (pasitikėjimą savimi).
26-30 balų rodo stipriai išreikštą pasitikėjimą savimi
Jeigu manote kad jums trūksta pasitikėjimo savimi ir esate pasiryžęs pokyčiams, kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir išmokti dirbti su savo mintimis ir emocijomis.
Gerovės konsultanto paslaugų viešinimas

Kovo 9 dieną Gerovės konsultantė susitiko su Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokytoja, bei Maisto banko Telšiuose organizatore, bei pristatė Gerovės konsultanto paslaugą.
Labai svarbu kad apie šią paslaugą sužinotų asmenys, kurie kasdienėje savo veikloje sukasi tarp daugybės žmonių ir gali pastebėti kam gerovės konsultacijos būtų naudingos. Nuoširdi rekomendacija išgirsta iš neabejingo pažįstamo asmens neabejotinai suveikia stipriau, nei reklama pamatyta mieste ant plakato.
Kviečiame papasakoti apie Gerovės konsultanto paslaugas savo draugams, kolegoms. Nepamirškime jog dažnai žmogus, kuriam reikalinga pagalba slepiasi po šypsena.
Kviečiame registruotis
Perdegimas – emocinis, protinis ir fizinis išsekimas

Konsultacijų sėkmės istorija

Vykdomi projekto pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai

Vidinės ramybės naujais metais

Gerovės konsultanto kabineto įrengimas baigtas




Lapkričio 3 dieną įvyko antrasis projekto viešinimo renginys

Pagamintas ir atspausdintas Gerovės konsultanto laikraštis


Išleista Gerovės konsultanto gerosios praktikos istorija regioninėje spaudoje

Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė papasakojo kaip vyksta konsultacijos

Sukurtas visuomenės nuomonės formavimo video klipas
Gerovės konsultanto kabineto remontas ir įrengimas.

Busimo gerovės konsultantės kabineto remontas ir įrengimas jau eina į pabaigą.
Kad patalpos būtų tinkamos tokių paslaugų teikimui buvo atliekami paprastojo remonto darbai, šiuo metu kabinetas aprūpinamas kompiuterine ir organizacine technika, buitine technika, baldais bei gerovės konsultanto darbo kokybę gerinančiomis priemonėmis.
Kviečiame registruotis į gerovės konsultanto konsultacijas. Konsultacijos šiuo metu dar teikiamos nuotoliniu būdu, bet jau labai greitai kviesime apsilankyti naujai įrengtame kabinete adresu Džiugo g. 6, Telšiai.
Baigti gerovės konsultantų mokymai.
Telšių rajono gerovės konsultantė Jurgita Juškienė jau baigė 6 mėn. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus ir jau pradeda teikti konsultacijas. Telšių rajono savivaldybės gyventojai (nuo 18 metų), kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai yra kviečiami registruotis į pirmąją konsultaciją. Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.
Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.


Pagaminti ir iškabinti edukaciniai gerovės konsultanto plakatai.


Įvairių Telšių rajono įstaigų skelbimų lentose jau iškabinti projektui sukurti 3 skirtingų dizainų edukaciniai gerovės konsultanto plakatai, pritaikyti skirtingoms amžiaus grupėms. Plakatuose pristatoma gerovės konsultantų idėja, pateikiami kontaktai.
Plakatų akcentu tapo šūkis #Netylėk-pasikalbėk. Šiuo šūkiu paprastai, suprantamai ir aiškiai Telšių rajono gyventojai, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei
psichologinės adaptacijos problemų požymiai
kviečiami su savo problemomis kreiptis pagalbos pas gerovės konsultantą. Taip leidžiama suprasti jog besikreipiantis asmuo bus suprastas,
išklausytas, gaus patarimų, jam bus suteikta pagalba.



Kovo 17 dieną Telšių apskrities verslo inkubatoriuje įvyko pirmasis gerovės konsultantų viešinimo renginys.

I viešinimo renginį buvo kviečiami Telšių rajono gyventojai, teikiant prioritetą tiems kurie jaučia lengvus nerimo, streso, nemigos, depresijos ar psichologinės adaptacijos problemų požymius, bei tie kurie mano, kad jų aplinkoje yra asmenų, kurie patiria minėtus sutrikimus. Renginio metu buvo pristatytas projektas, jo tikslas ir laukiami rezultatai, pristatomos gerovės konsultantų paslaugos. Į renginį prisistatyti buvo pakviesta ir busimoji gerovės konsultantė Jurgita Juškienė.
Gerovės konsultantė papasakojo plačiau apie konsultacijų metu planuojamus taikyti metodus ir pakvietė visus susidūrusius su sunkumais užsiregistruoti konsultacijai. Renginio metu buvo skaitomi pranešimai apie gerą emocinę savijautą ir pozityvų mąstymą. Renginio dalyviai įsitraukė į diskusiją, atlikinėjo praktines užduotis. Pertraukėlės metu renginio dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti kava, arbata ir saldumynais, o renginį vainikavo viktorija, po kurios visi dalyviai buvo apdovanoti gerovės konsultanto nuomonės formavimo atributika.

Pagaminta nuomonės formavimo atributika.
Siekiant paskatinti pačius gyventojus reklamuoti gerovės konsultanto paslaugą, pagaminta nuomonės formavimo atributika
(medžiaginiai maišeliai, marškinėliai, striukes, džemperiai) su gerovės konsultanto paslaugas ir nauda reklamuojančiu šūkiu #Netylėk-pasikalbėk. Gyventojai naudodami išdalintą nuomonės formavimo atributiką kasdieniniame gyvenime, formuos teigiamą gerovės konsultantų paslaugų foną ir bus gerovės konsultantų ambasadoriais.
Atributika bus dalinama viešinimo renginiu metu.




Gera emocinė savijauta – tai asmens bei visuomenės laimės ir gerovės sąlyga. Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe. Stresas darbo aplinkoje gali sukelti sunkius emocinius išgyvenimus, pakenkti psichinei ir fizinei sveikatai. Psichikos sveikatos ir emocinio raštingumo stiprinimo trūksta ir jaunuolių tarpe – šiandien 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja. Pensinio amžiaus žmonių grupei skirti sveikatinimo projektai ir programos dažniausiai skirtos fizinei sveikatai gerinti. Tačiau pagyvenusių žmonių psichikos sveikata reikalauja tokio paties dėmesio kaip ir fizinė sveikata.
Projektas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje“ skirtas sveikatos netolygumų mažinimui ir prevencijai Telšių rajono savivaldybėje. Projektas numato priemones pagerinti bendruomeninės psichikos sveikatos paslaugų pasiekiamumą ir kokybę.
Viena iš būtinų sąlygų siekiant, kad Lietuvos ekonomika taptų pažangia, tvaria, integracine ir būtų skatinamas ekonomikos augimas – gera gyventojų psichinė sveikata. Projekto įgyvendinimas reikšmingai prisidės prie vienos iš nacionalinių sveikatos apsaugos strateginių tikslų siekimo – rūpintis visuomenės sveikatos išsaugojimu bei gerinimu.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis
