Naujienos

Vykdomi projekto pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarai
Projekto pareiškėjo, partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įtraukimo į modelį seminarų ciklas jau įpusėjo.
Dėl sklandaus modelio veikimo partnerių ir bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojai turi būti tinkamai supažindinti su modelio veikimo principais, gebėti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti galės būti pasitelkiami gerovės konsultantai. Darbuotojai, dalyvaujantys seminaruose, apmokomi skirtingų technikų, kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis, taip pat gebės suteikti jiems reikiamą informaciją apie modelio funkcionavimą bei papildomas galimybes. Tai ypač svarbu siekiant pritraukti žmones iš skirtingų aplinkų bei kuo anksčiau atpažinti kylančias problemas.
Vidinės ramybės naujais metais
Ko gero visiems pažįstamas tas skubėjimas, lėkimas, stresas kurį atneša prieššventinis laikotarpis. Skubame pabaigti pradėtus darbus, pasiruošti šventėms. Mintys sukasi aplink artimuosius ir neretai pamirštame save. Ir pagaliau ateina tarpušvenčių ramybė – metas sulėtinti tempą, susirūpinti savimi, apgalvoti praėjusius metus, susidėlioti planus ateinantiems. Galbūt metas į naujų metų planus įtraukti ir savo emocinę gerovę? Skirti daugiau laiko sau, savo pomėgiams, poilsiui, sportui kuris yra svarbus ne tik fizinei bet ir emocinei sveikatai, atrasti savyje stiprybės pradėti kalbėti apie savo problemas, jausmus.
Jeigu reikia pagalbos – registruokites pas gerovės konsultantą.
Gerovės konsultantas padės išmokti tinkamai reaguoti, priimti ir ieškoti sprendimų susiklosčiusioms situacijoms.
Gerovės konsultanto kabineto įrengimas baigtas
Gerovės konsultanto paslaugos teikimo vieta – atskiras Gerovės konsultanto kabinetas, galutinai įrengtas – padarytas remontas, nupirkti baldai ir kompiuterinė įranga.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad sukūrus jaukią ir malonią aplinką išaugo norinčius pasinaudoti Gerovės konsultanto paslauga klientų skaičius. Gerovės konsultanto paslaugomis noriai naudojasi ne tik Telšių miesto, bet ir nutolusių kaimo vietovių gyventojai.
 
Lapkričio 3 dieną įvyko antrasis projekto viešinimo renginys
 
Lapkričio 3 die­ną Telšių rajono gyventojai buvo kviečiami į antrąjį projekto „Ge­ro­vės kon­sul­tan­tų mo­de­lio įdie­gi­mas Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je“ viešinimo renginį, kuris įvyko Že­mai­ti­jos vers­lo cent­re, Telšiuose.
Ge­ro­vės kon­sul­tan­tė Jur­gi­ta Juš­kie­nė su­si­rin­ku­sie­siems pri­sta­tė savo, kaip Ge­ro­vės kon­sul­tan­tės teikiamas paslaugas. 
Papasakojo apie konsultacijų teikiamą naudą, kas yra projekto tikslinė grupė, kaip vyksta konsultacijos bei kaip registruotis į konsultacijas.
Renginio moderatorė skaitė paskaitas apie Pozityviąją socializaciją, buvo kalbama apie būdus, kaip padėti sau – kas ir yra pagrindinis kognityvinės ir elgesio terapijos, kurią savo konsultacijose taiko Gerovės konsultantai uždavinys. Dalyviai sužinojo, kaip valdyti stresą bei ugdyti savo emocinį balansą, atsipalaiduoti bei teisingai priimti ir reaguoti susiduriant su problemomis keičiant savo mąstymą ir reakcijas į jas.
Renginio pabaigoje buvo atliekamos praktinės užduotys, įteikiamos dovanos.
Renginys susilaukė teigiamų atsiliepimų, dalyviai iš renginio išsinešė daug naujų žinių bei teigiamas emocijas.
 
Pagamintas ir atspausdintas Gerovės konsultanto laikraštis
 
Siekiant sukurti susistemintą Gerovės konsultantų teikiamų paslaugų padalomąją medžiagą sukurtas ir atspausdintas gerovės konsultanto laikraštis. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas ir bendruomenes.
 
Online formoje laikraštį kviečiame skaityti ČIA arba paspaudus ant ten pat esančios nuorodos atsisiųsti laikraštį PDF formatu.
Malonaus skaitymo 😊
 
Išleista Gerovės konsultanto gerosios praktikos istorija regioninėje spaudoje
Spalio 28 dieną laikraštyje „Telšių žinios“ išspausdintas straipsnis apie Gerovės konsultantų teikiamas paslaugas. Skaitytojai sužinos kas yra Gerovės konsultantas, kaip vyksta konsultacijos, kas yra kviečiamas kreiptis į Gerovės konsultantą. Taip pat pristatomas konkretus sėkmingų konsultacijų atvejis.
Nespėjusius įsigyti laikraščio, straipsnį kviečiame skaityti ČIA  
 
Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė papasakojo kaip vyksta konsultacijos
Norite užsiregistruoti pas gerovės konsultantą, bet nedrįstate?
Gerovės konsultantė Jurgita Juškienė papasakojo kaip vyksta konsultacijos:
Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.
Pirmiausiai organizuojamas pirmas susitikimas, kurio metu specialių skalių pagalba įvertinama kliento būklė, paslaugos poreikis ir tinkamumas.
Tuomet sudaromas paslaugų teikimo planas.
Konsultacijų metu klientams taikomos tam tikros technikos, kurios padeda įsisąmoninti dėl ko iškilo sunkumai ir juos spręsti.
Konsultacijų atneštą naudą bei besikreipiančiojo emocinės sveikatos būklę atspindi vizualines skalės kurios duodamos pildyti konsultacijų metu.
* Jeigu kliento būklė neatitinka Gerovės konsultanto kompetencijų, klientui rekomenduojama kreiptis į kitas įstaigas, kurios užtikrintų kliento poreikius.
 
Sukurtas visuomenės nuomonės formavimo video klipas
Sukurtas projekto „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje“ visuomenės nuomonės formavimo video klipas „Ženklai kad tau reikia pagalbos“. Video klipe pateikiami ženklai, kurie leidžia atpažinti  būsenas, kurios signalizuoja apie psichologinės būklės pablogėjimą arba tiesiog leis identifikuoti, jog jaustis galima geriau. 
 
Gerovės konsultanto kabineto remontas ir įrengimas.

Busimo gerovės konsultantės kabineto remontas ir  įrengimas jau eina į pabaigą. 

Kad patalpos būtų tinkamos tokių paslaugų teikimui buvo atliekami paprastojo remonto darbai, šiuo metu kabinetas aprūpinamas kompiuterine ir organizacine technika, buitine technika, baldais bei gerovės konsultanto darbo kokybę gerinančiomis priemonėmis.

Kviečiame registruotis į gerovės konsultanto konsultacijas. Konsultacijos šiuo metu dar teikiamos nuotoliniu būdu, bet jau labai greitai kviesime apsilankyti naujai įrengtame kabinete adresu Džiugo g. 6, Telšiai.

Baigti gerovės konsultantų mokymai.

 

 

Telšių rajono gerovės konsultantė Jurgita Juškienė jau baigė 6 mėn. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus ir jau pradeda teikti konsultacijas. Telšių rajono savivaldybės gyventojai (nuo 18 metų), kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai yra kviečiami registruotis į pirmąją konsultaciją. Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.

 

Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos.

Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Pagaminti ir iškabinti edukaciniai gerovės konsultanto plakatai.

Įvairių Telšių rajono įstaigų skelbimų lentose jau iškabinti projektui sukurti 3 skirtingų dizainų edukaciniai gerovės konsultanto plakatai, pritaikyti skirtingoms amžiaus grupėms. Plakatuose pristatoma gerovės konsultantų idėja, pateikiami kontaktai.

 

Plakatų akcentu tapo šūkis #Netylėk-pasikalbėk. Šiuo šūkiu paprastai, suprantamai ir aiškiai Telšių rajono gyventojai, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei
psichologinės adaptacijos problemų požymiai
kviečiami su savo problemomis kreiptis pagalbos pas gerovės konsultantą. Taip leidžiama suprasti jog besikreipiantis asmuo bus suprastas,
išklausytas, gaus patarimų, jam bus suteikta pagalba.

Kovo 17 dieną Telšių apskrities verslo inkubatoriuje įvyko pirmasis gerovės konsultantų viešinimo renginys.

 

I viešinimo renginį buvo kviečiami Telšių rajono gyventojai, teikiant prioritetą tiems kurie jaučia lengvus nerimo, streso, nemigos, depresijos ar psichologinės adaptacijos problemų požymius, bei tie kurie mano, kad jų aplinkoje yra asmenų, kurie patiria minėtus sutrikimus. Renginio metu buvo pristatytas projektas, jo tikslas ir laukiami rezultatai, pristatomos gerovės konsultantų paslaugos. Į renginį prisistatyti buvo pakviesta ir busimoji gerovės konsultantė Jurgita Juškienė.

Gerovės konsultantė papasakojo plačiau apie konsultacijų metu planuojamus taikyti metodus ir pakvietė visus susidūrusius su sunkumais užsiregistruoti konsultacijai. Renginio metu buvo skaitomi pranešimai apie gerą emocinę savijautą ir pozityvų mąstymą. Renginio dalyviai įsitraukė į diskusiją, atlikinėjo praktines užduotis. Pertraukėlės metu renginio dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti kava, arbata ir saldumynais, o renginį vainikavo viktorija, po kurios visi dalyviai buvo apdovanoti gerovės konsultanto nuomonės formavimo atributika.

Pagaminta nuomonės formavimo atributika.

Siekiant paskatinti pačius gyventojus reklamuoti gerovės konsultanto paslaugą, pagaminta nuomonės formavimo atributika
(medžiaginiai maišeliai, marškinėliai, striukes, džemperiai) su gerovės konsultanto paslaugas ir nauda reklamuojančiu šūkiu #Netylėk-pasikalbėk. Gyventojai naudodami išdalintą nuomonės formavimo atributiką kasdieniniame gyvenime, formuos teigiamą gerovės konsultantų paslaugų foną ir bus gerovės konsultantų ambasadoriais. 

Atributika bus dalinama viešinimo renginiu metu.

Gera emocinė savijauta – tai asmens bei visuomenės laimės ir gerovės sąlyga.​ Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe. ​Stresas darbo aplinkoje gali sukelti sunkius emocinius išgyvenimus, pakenkti psichinei ir fizinei sveikatai.​ Psichikos sveikatos ir emocinio raštingumo stiprinimo trūksta ir jaunuolių tarpe – šiandien 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja. ​Pensinio amžiaus žmonių grupei skirti sveikatinimo projektai ir programos dažniausiai skirtos fizinei sveikatai gerinti. Tačiau pagyvenusių žmonių psichikos sveikata reikalauja tokio paties dėmesio kaip ir fizinė sveikata​.
Projektas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Telšių rajono savivaldybėje“ skirtas sveikatos netolygumų mažinimui ir prevencijai Telšių rajono savivaldybėje. Projektas numato priemones pagerinti bendruomeninės psichikos sveikatos paslaugų pasiekiamumą ir kokybę.
Viena iš būtinų sąlygų siekiant, kad Lietuvos ekonomika taptų pažangia, tvaria, integracine ir būtų skatinamas ekonomikos augimas – gera gyventojų psichinė sveikata. Projekto įgyvendinimas reikšmingai prisidės prie vienos iš nacionalinių sveikatos apsaugos strateginių tikslų siekimo – rūpintis visuomenės sveikatos išsaugojimu bei gerinimu.
Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis